A hagymát megpucoljuk, s apró kockákra felaprítjuk.
A krumplit is meghámozzuk, s centis kockákra feldaraboljuk.
Feltesszük a tésztának való vizet forrni a fazékban, mely legalább 1 liter legyen.
A hagymát a lábosban zsíron megpirítjuk. Amikor már üveges, lehúzzuk a tűzről, s megszórjuk fűszerpaprikával, s jól átkeverjük.
Hozzáadjuk a krumplit is a lábos tartalmához, s jól átkeverjük, hogy a krumplit egyenletesen érje a paprikás-zsíros hagyma.Felengedjük annyi vízzel, hogy a krumplit ellepje, s a tűzhelyre visszatéve puhára főzzük a krumplit. Menet közben, amikor a tészta vize felforr, adjunk hozzá sót, és a tésztát (tipikusan nagykockát vagy fodros kockát). Az újraforrás elindulásáig párszor keverjük meg, hogy ne hogy összetapadjon.
Amikor a krumpli puhára főtt (durván 20 perc alatt), húzzuk le lábost, ha nem forrta el a levének zömét, keveset vegyünk ki belőle, s krumplitörővel törjük össze az egészet.Akkor jó, ha lágy krémes állagú az egész. Ha nagyon kemény (mint egy kelttészta), akkor adjunk hozzá még a kiszedett levéből, s keverjük el a masszával. Amikor a massza is kész, és a tésztát is leszűrtük, a tésztát öntjük hozzá a masszához. Egy fakanállal lassú mozdulatokkal keverjük össze jól a masszát és a kifőtt tésztát.